sobota, 5 września 2009

Aktualności

Pomimo doniesień środków masowego przekazu o oznakach osłabienia kryzysu w dalszym ciągu niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się wzór wezwania do zapłaty.

Przypominamy, iż kwestie związane ze sporządzeniem wzoru wezwania do zapłaty były już przez nas poruszane na blogu we wpisie zatytułowanym "Jak napisać wezwanie do zapłaty". Bezpośredni link do wzoru wezwania do zapłaty znajdziecie Państwo natomiast tutaj.

Sporą popularnością cieszą się również wzory związane z prawem pracy, w tym w szczególności wzór oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika, a także wzór rozwiązania umowy o pracę za porozumienie stron.

Jeżeli potrzebujecie Państwo wzór, którego nie możecie znaleźć w serwisie (polecamy do tego celu opcję "szukaj" w prawym górnym rogu każdej strony), napiszcie do nas, korzystając z formularza kontaktowego. Prawnicy współpracujący z serwisem po uzyskaniu od Państwa istotnych informacji specjalnie dla Was przygotują poszukiwany wzór.

W ostatnich dniach dodaliśmy do serwisu dwa wzory z zakresu prawa prasowego: wzór wezwania do publikacji sprostowania informacji nieścisłej oraz wzór wezwania do publikacji sprostowania informacji nieprawdziwej. Oba wzory znajdziecie Państwo w kategorii "pozostałe wzory" --> "wzory prawo prasowe".

Zagadnieniu związanemu z wzywaniem redaktora naczelnego do publikacji sprostowania poświęcimy jeden z najbliższych wpisów na blogu. Przedstawimy w nim sytuacje, kiedy redaktor naczelny dziennika lub czasopisma odmówi, a kiedy może odmówić publikacji sprostowania, a także wskażemy co zrobić, aby takiej sytuacji uniknąć.

Cały czas trwają również przygotowania do rozpoczęcia zapowiadanej już na blogu akcji "Jak założyć spółkę z o.o.?". Pierwsza odsłona akcji jeszcze w tym miesiącu. Zachęcamy do systematycznego śledzenia nowych wpisów na blogu i korzystania z serwisu wzoryprawne.pl!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz